نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هرگز به ایمیل های ناشناس اعتماد نکنید!

هرگز به ایمیل های ناشناس اعتماد نکنید!


زمانیکه به اینترنت متصل هستید از فعال بودن فایروال خود اطمینان حاصل نمایید.
تنظیمات حفاظتی خود را ارزیابی کنید. بیشتر نرم‌افزار‌ها از قبیل مرورگر‌ها، برنامه‌های چک ایمیل و ... که در اینترنت استفاده می‌شوند همواره تسهیلاتی ارائه می‌دهند که به شما کمک می‌کند نیاز‌های امنیتی خود را مدیریت کنید. فعال کردن برخی قابلیت‌های این نرم‌افزار‌ها باعث راحتی در استفاده از آنها می‌شوند ولی ممکن است آسیب پذیری کامپیوتر شما را افزایش دهند.
تنظیمات امنیتی ( Security Setting) نرم‌افزار‌های خود را حتماً چک کنید.
نرم افزار‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند اطلاعات یک فولدر را در عرض چند ثانیه مخفی و دوباره با وارد کردن یک رمز عبور آشکار کنند. اگر اطلاعات حساسی دارید می‌توانید از این نرم‌افزار‌ها استفاده کنید.البته بهتر است نرم‌افزار‌های مختلف را تجربه کنید. چون برای نرم‌افزار‌های معروف راه‌های شکستن رمز عبور بیشتری وجود دارد.
در وب‌سایتهای شخصی یا در هنگام chat اطلاعاتی مانند آدرس خود یا شماره تلفن خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.
اگر chat می‌کنید یا با شخصی بوسیله e-mail ارتباط دارید و به او اطمینان کامل ندارید منطقه مورد سکونت خود را به او اطلاع ندهید.
اطلاعات شخصی از قبیل آدرس یا شماره حساب بانکی یا شماره کارت اعتباری را در email ها وارد نکنید یا آنها را در فیلدهای خواسته شده در یک وب‌سایت غیر ایمن وارد نکنید بنابراین همیشه قبل از دادن این اطلاعات مطمئن شوید در یک وب‌سایت ایمن هستید و بعد شماره کارت اعتباری خود را برای خرید وارد کنید. تشخیص یک وب‌سایت ایمن از غیر ایمن معمولاً بسیار ساده است زیرا یک سرور ایمن با "https://" در فیلد آدرس ظاهر می‌شود و حال آنکه یک سرور غیر ایمن با "http://" شروع می‌شود سرورهای ایمن اطلاعات شما را به رمز در می‌آورند.بنابراین هیچکس به غیر از شما و کامپیوتری که در سمت دیگر است نمی‌تواند این اطلاعات را در یافت کند.( این نکته مربوط به سایت هایی است که اطلاعات شخصی شما مانند شماره حساب و رمز کارت های بانکی تان را در ان ثبت می کنید و الا عمده سایت ها یا همان "http://" که عمومیت دارد بالا می آیند و مشکلی نیست.(

منبع: عرش نیوز