بازدید حضرت آیت‌الله علما نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه از دانشگاه رازی - صفحه نخست

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید حضرت آیت‌الله علما نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه از دانشگاه رازی

بازدید حضرت آیت‌الله علما نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه از دانشگاه رازی


 

حضرت آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه پیش از ظهر امروز سه‌شنبه 96/10/05  ضمن بازدید از طرح های عمرانی دانشگاه، در نشست شورای دانشگاه نیز شرکت نمودند. در ابتدای این نشست جناب آقای دکتر اعلمی گزارشی از وضعیت دانشگاه را ارائه نمود. وی در تشریح اقدامات صورت گرفته در دانشگاه رازی طی سه سال گذشته گفت: ما با تلاش همکاران و همت جمعی توانستیم سطح زیربنای دانشگاه را از ۱۶۰ هزار مترمربع به ۲۴۰ هزار مترمربع افزایش دهیم و امروز شاهد رشد ۳۰ درصدی فضای کاربری دانشگاه هستیم که نشان از عزم جدی همکارانم برای توسعه آموزش عالی است.دکتر اعلمی آل آقا با اشاره به پروژه‌های دانشگاه رازی افزود: دانشکده‌های برق و کامپیوتر، شیمی، مهندسی کشاورزی، اقتصاد و حسابداری در حال ساخت هستند و کمتر از یک سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید. وی در ادامه به حضور افراد سرشناس و دارای سلایق سیاسی مختلف در حوزه مدیریتی دانشگاه رازی اشاره کرد و گفت: در راستای توسعه علمی دانشگاه از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

 

دکتر اعلمی آل آقا با اشاره به اینکه شورای دانشگاه پویاتر از گذشته در حال فعالیت است، گفت: قریب به سه هزار دانشجو در شورای صنفی دانشجویان دانشگاه حضور دارند. وی در ادامه افزود: تلاش ما بر این بوده که تک‌صدایی را از دانشگاه برداریم و تشکل‌های مختلفی از سلایق سیاسی را رسمیت بخشیم و فضای گفتمان و ارائه نظریات در دانشگاه رازی پویاتر شود و در این زمینه نشریات دانشجویی نیز گسترش خوبی داشته‌اند. دکتر اعلمی آل آقا به رویداد دهمین دوره جشنواره ملی حرکت اشاره کرد و گفت: این رویداد با حضور بیش از ۱۰۰ گروه علمی از سراسر کشور به میزبانی دانشگاه رازی امروز آغاز به کارکرد. وی اظهار داشت: در زمینه  گفتمان دانش‌بنیان و تأثیرگذار، تلاش ما بر این است که پژوهش‌ها را در فضای بیرون دانشگاه تعمق بخشیم و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی را به سمت پروژه‌های تقاضامحور سوق می‌دهیم. دکتر اعلمی آل آقا بیان کرد: سالانه قریب به ۲۰ هزار رساله تحصیلات تکمیلی دکترا در کشور داریم و اگر مسئولان از این توان استفاده نکنند کفران نعمت است، متأسفانه مسئولان سراغ دانشگاه نمی‌آیند، ما برای بازسازی مناطق زلزله‌زده اعلام آمادگی کردیم و مسئولین از ظرفیت دانشگاه رازی در این راستا استفاده کنند. وی خواستار حمایت نمایندگان استان برای جذب اعتبارات دانشگاه رازی شد و افزود: طرح آمایش با مشارکت ۱۰۰ عضو هیئت‌علمی و دانشگاهی با محوریت دانشگاه رازی در حال انجام است و کرمانشاه از معدود استان‌هایی است که طرح آمایش آن به‌وسیله دانشگاه تهیه می‌شود.

 

 

در ادامه این نشست نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه طی سخنانی اظهار داشت: بروز بودن دانشگاه رازی مایه افتخار ماست و باید با بهترین تفکر و سرمایه این مجموعه عظیم را مدیریت کنیم و هرچه در توان داریم باید برای دانشجویان به کار بگیریم. وی دانشگاه را سرمایه اصلی کشور دانست و گفت: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی بر توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها تأکید داشتند، قبل از انقلاب مقدرات کشور در اختیار بیگانگان بود و امروز مقدرات کشور به دست دانشگاه‌ها است.

 

 

آیت‌الله علما بیان کرد: آنچه ما را در منطقه مقتدر نموده است اقتدار علمی و نظامی است، قدرت‌های دنیا به اقتدار و اثرگذاری جمهوری اسلامی ایران در رویدادهای منطقه و برقراری امنیت در کشورهایی مانند سوریه اذعان دارند. فارغ‌التحصیلان دانشگاه باید متعهد به اسلام باشند تا کارساز واقع گردند. نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه دانشگاه را مغز متفکر کشور دانست و بیان کرد: باید قدرت، توان و نفوذ را حفظ کنیم، توان هسته‌ای و موشکی را باید حفظ کنیم، امروز جمهوری اسلامی ایران ابرقدرت منطقه است و این مهم درنتیجه عمل به توصیه قرآن کریم مبنی بر اطاعت از خدا و رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم است. آیت‌الله علما با بیان اینکه انقلاب ما بر مبنای اسلام پایه‌گذاری شده، گفت: دشمنان برای نابودی فناوری هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به انواع حیله‌ها چنگ می‌زنند اما تفکر «ما می‌توانیم» بر کشور طنین‌انداز شده و باید از این سرمایه‌ها حفاظت کنیم. امام‌جمعه کرمانشاه تأکید کرد: اساتید باید دانشگاه را رهبری کنند و مبنا را اسلام قرار دهند، اسلام آن‌قدر قدرتمند است که بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی به پشتوانه اسلام گفت که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و لذا ما نباید از پشتوانه محکم اسلام غافل شویم.نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان را یادآور شد و گفت: مقام معظم رهبری تنها در برابر ابرقدرت‌ها ایستاد و گفت که سوریه نباید ساقط شود در حالیکه استکبار خواهان سقوط سوریه بود.